Правила та положення
Останнє оновлення — 7 жовтня 2024
І. Загальні критерії участі
Принаймні один ключовий член команди учасників постійно проживає у країні чи країнах, відкритих для Indie Cup, або ж має відповідне громадянство.
Студія та/або інтелектуальна власність учасників не належить іншій компанії або сторонньому стейкхолдеру, в учасників немає підтримки великого видавця, учасники мають повний творчий та комерційний контроль над своїм проєктом.
Учасники мають надати геймплейне відео свого проєкту від п’яти хвилин, яке буде ілюструвати поточний стан гри. У випадку, якщо учасники стають фіналістами фестивалю, вони мають надати робочу збірку для журі.
Учасники не планують випускати свою гру до кінця фестивалю або заздалегідь анонсованої організаторами дати. Якщо гру вже можна придбати, на її сторінці має бути вказано, що це не фінальна версія (наприклад, вона у дочасному доступі).
До участі в Indie Cup допускаються лише ігри для PC. Станом на зараз до конкурсу не допускаються мобільні ігри, консольні версії проєктів, VR-ігри, які не адаптовані для гри без VR-окуляр, азартні ігри, а також ігри, що використовують блокчейн.
Розробники, які використовують генеративний ШІ, мають вказати це під час заповнення анкети. Використання генеративного ШІ у розробці може обмежити доступ до окремих номінацій та буде відображатися, як публічна інформація під час фестивалю.
Indie Cup приймає проєкти будь-яких жанрів і на будь-які теми. Виключення — це ігри, що побудовані на сексизмі, расизмі, гомофобії, антиукраїнських наративах або російській пропаганді.
До Indie Cup не допускаються ігри, що були створені за участю громадян рф та/або Білорусі. Проєкти українських розробників, які мають російську локалізацію, повинні обов’язково мати локалізацію українською мовою.
Мультиплеєрні ігри можуть брати участь у конкурсі лише в тому випадку, якщо в них вже функціонують онлайн-сервери або наявна можливість грати проти ШІ-гравців (ботів).
Допоки проєкт перебуває в розробці (див. визначення вище), він може брати участь у будь-якій кількості сезонів Indie Cup.
Участь в Indie Cup безплатна.
ІІ. Процедура приймання заявок
Щоб подати заявку, розробник має створити акаунт на сайті конкурсу та заповнити форму заявки. Вона містить загальні питання про гру та команду (або особу), що цю гру розробила.
Заявник може стежити за статусом своїх заявок на сайті Indie Cup.
Організатори можуть відхилити заявку за таких умов: якщо форма заповнена некоректно (тобто з порушенням положень, наведених тут); якщо форма містить неправдиву інформацію; якщо проєкт порушує чинне законодавство країни чи країн, де проводиться подія; якщо стан гри заважає журі її оцінити (наприклад, у наданій збірці забагато помилок коду).
Організатори мають право відхилити будь-яку заявку на власний розсуд.
ІІІ. Умови участі у номінаціях
Основний конкурс
Якщо в описі номінації не зазначено інакше, номінації основного конкурсу відкриті для усіх заявників, чиї проєкти відповідають загальним критеріям участі.
Заявки автоматично потрапляють до усіх номінацій основного конкурсу, вимогам яких вони відповідають. Кожна заявка може брати участь у необмеженій кількості номінацій.
Спеціальний конкурс
Спонсори Indie Cup визначають власні критерії участі у тих номінаціях спеціального конкурсу, які вони спонсорують.
Заявники автоматично включаються до усіх номінацій спеціального конкурсу, вимогам яких вони відповідають. Заявки можуть брати участь у необмеженій кількості номінацій.
IV. Процес оцінювання проєктів
Основний конкурс
Після закінчення приймання заявок всі схвалені заявки проходять попередній відбір, який проводять організатори Indie Cup. Ігри, які пройшли відбір, потрапляють до основного конкурсу.
Кожну номінацію основного конкурсу оцінює окремий склад журі. Один суддя може оцінювати кілька номінацій.
Розробники, що входять до журі Indie Cup, відмовляються від права на участь у тій номінації, яку вони оцінюють.
Оцінювання номінацій основного конкурсу відбувається у два раунди.
Протягом Раунду І, судді оцінюють проєкти за наданими відеозаписами геймплею. Якщо відео привертає увагу судді, він/вона додає проєкт у свій шорт-ліст.
Наприкінці Раунду І, організатори переглядають суддівські шорт-лісти та визначають ігри, які отримали найбільшу кількість голосів. Ці ігри стають номінантами Indie Cup та переходять до Раунду ІІ.
Протягом Раунду ІІ, судді грають в ігри, надані номінантами. Кожна гра отримує оцінку від 1 (дуже погано) до 10 (ідеально) балів. Наприкінці Раунду ІІ, організатори підраховують середню оцінку для кожної гри. Гра, що отримала найвищу середню оцінку, стає переможцем у відповідній номінації.
У випадку нічиєї між двома іграми проводиться додатковий раунд голосування за ці ігри; він може тривати до трьох днів.
Учасники можуть перемогти у кількох номінаціях.
Спеціальний конкурс
Положення, за якими оцінюються номінації спеціального конкурсу, встановлюють партнери Indie Cup, що спонсорують ці номінації.
Переможці спеціального конкурсу оголошуються одночасно із переможцями основного конкурсу.
V. Винагороди та призи
Основний конкурс
Переможці основного конкурсу отримують цифрові бейджі; учасники можуть вільно використовувати їх на своїх сторінках у Steam чи в інших маркетингових матеріалах. Також організатори можуть нагороджувати учасників особливими бейджами на власний розсуд.
Переможці основного конкурсу можуть отримати призи від наших партнерів. Якщо переможець відмовляється від своїх призів, організатори надсилають їх команді, яка посіла друге місце у відповідній номінації за підсумками Раунду ІІ.
Організатори мають сконтактувати із переможцями протягом тижня після оголошення результатів сезону.
Спеціальний конкурс
Переможці спеціального конкурсу отримують призи від наших партнерів, що спонсорують номінації спеціального конкурсу, та цифрові бейджі, які можна використовувати у маркетингових матеріалах.
У разі, якщо жоден з проєктів не задовольняє критерії наших партнерів, вони мають право відмовитися обирати переможця у своїй номінації.
Організатори мають сконтактувати із переможцями від імені спонсорів Indie Cup протягом тижня після оголошення результатів сезону.
VI. Фідбек
Основний конкурс
Кожен/на суддя зобов’язаний/а надати письмовий фідбек для усіх проєктів, що пройшли у Раунд ІІ у тій номінації, яку він/вона оцінює. Також судді можуть на власний розсуд надати фідбек для проєктів, що не пройшли у Раунд ІІ.
Учасники отримують фідбек суддів після оголошення результатів сезону.
Спеціальний конкурс
Судді, що оцінюють спеціальний конкурс, не зобов’язані надавати фідбек для проєктів, що беруть участь у номінаціях спеціального конкурсу.
VII. Виставка ігор
Кожен проєкт, допущений до конкурсу, також бере участь у виставці ігор на сайті Indie Cup, що починається після закінчення приймання заявок.
Участь у виставці ігор є обов’язковою умовою участі в інших активностях у рамках Indie Cup. Публічний профіль учасника виставки завжди містить таку інформацію з анкети учасника:
- Назва гри
- Назва студії
- Описи гри та команди
- Відео геймплею (за дозволу учасника)
- Додаткова інформація, надана розробниками: скріншоти, посилання, публічна демо-версія гри, тощо.
Учасники можуть редагувати інформацію, доступну у їх публічному профілі, до кінця сезону.
VIII. Доступ до особистих даних
Існує три категорії доступу до особистих даних, наданих Indie Cup у заявці на участь у конкурсі:
- Публічна інформація — дані, доступні у профілі учасника виставки ігор;
- Дані, доступні журі Indie Cup;
- Дані, доступні компаніям, що спонсорують Indie Cup.
Організатори події мають доступ до всіх наданих даних.
Indie Cup ніколи не передає надані email-адреси та інші особисті дані третім особам.
Дізнатися більше про нашу політику щодо особистих даних можна на цій сторінці.